У багатьох гардероб містить хоча б декілька речей з трикотажу. Часто такий одяг носять щодня через його приємну до тіла м’яку текстуру. Трикотаж гарно піддається крою та пошиву, через його властивості він широко використовується для білизни та дитячого одягу. Проте попри всі його переваги, трикотаж може швидко втратити естетичний зовнішній вигляд. Одне-два неправильних прання можуть знищити улюблені речі. Оскільки трикотажні волокна мають рухливу структуру, невиконання правил догляду призводить до неприємних наслідків. Кошлатання тканини, усадка, або навпаки – розтягування – може змусити викинути майже нові речі. Тому важливо правильно доглядати та прати трикотажний одяг.

Що таке трикотаж?

Треба зауважити, що трикотаж сам по собі не є тканиною – це текстильний матеріал або ж готовий вироб з трикотажного полотна. Його відміною від тканини є структура, що складається з поєднаних між собою петель. Це дає трикотажу цінні властивості – еластичність та м’якість. При виробництві трикотажного полотна використовуються синтетичні, бавовняні, вовняні, шовкові волокна у чистому вигляді, а також їх різноманітні поєднання з додаванням еластану. Тож прання певної речі також може залежати від типу пряжі. Не варто поєднувати в одному пранні бавовну із синтетикою, адже це сприяє кошлатанню, негативно впливає на колір.

Секрети прання

Перед тим як почати прати трикотажний одяг, обов’язково уважно ознайомтеся з рекомендаціями виробника на лейбі виробу!

Найкращим варіантом, зазвичай, є прання трикотажу руками. Проте, машинне прання також не заборонене, але рекомендується температура не вище за 40 градусів у режимі ручного або делікатного прання. Перед тим як покласти до барабану трикотажний одяг, треба застібнути всі ґудзики та  вивернути вироб навиворіт, аби зберегти його форму. Це правило дуже важливе для трикотажу, адже такі речі мають схильність до деформації.

Пам’ятайте, що застосування засобів для прання чи вибілювачів, що містять хлор, душе шкідливе для бавовняного трикотажу.

Щоб правильно висушити бавовняні речі, їх треба розкласти на горизонтальній поверхні при кімнатній температурі, уникаючи прямих сонячних променів. Не можна вішати трикотаж, тому що це призводить до розтягування та втрати форми.

Типи трикотажу

Окрім загальних рекомендацій, кожен матеріал має свої нюанси.

Якщо ви збираєтеся прати спортивний одяг, футболки, толстовки, піжаму чи дитячий трикотаж – то скорше за все маєте справу з інтерлоком. Інтерлок – це приємний гладенький матеріал, що не має вивороту, адже це подвійний трикотаж, що виготовляється за допомогою двох рядів голок в’язальної машини. Матеріал міцний та зносостійкий, однак при недотриманні температурного режиму прання може дати усадку. Віджим речей з інтерлоку варто делегувати пральній машині, проте на низький оборотах. Сушити речі треба в затемненому добре провітрюваному приміщенні, а прасувати – тільки навиворіт.

Ще один чудовий тип домашнього трикотажу – рібана. Це трикотажний матеріал, який виробляють переміжним в’язанням лицьових та виворітних петель, в результаті чого утворюється полотно в мілку резинку. Догляд за цим довговічним трикотажем є доволі простим: рібана витримує будь-які режими машинного прання при температурі не вище 30 градусів. Перевагу треба віддати також машинному віджиму, адже при ручному плетіння можуть деформуватися, що зіпсує вигляд виробу.

Якщо на матеріалі можна точно розрізнити лицьову сторону та виворіт – то цей вироб зроблено з кулірного трикотажу. Варто пам’ятати, що при першому пранні 100% бавовняні речі можуть дати усадку, але якщо в кулірку додано еластан чи лайкра, то цей ефект буде значно менший. Кулірка не полюбляє жорстких засобів для прання, краще за все – використати кондиціонер для збереження м’якості тканини. Рекомендуємо вибрати один з ароматів кондиціонерів для прання Brilias.