Сучасні господині прагнуть все контролювати, вибираючи найбільш ефективні засоби для перетворення свого господарства і підтримки порядку. Це відноситься і до прання. Гарний засіб для чищення — це запорука здоров’я, краси та гігієни. Здавалося б, що вибір очевидний і досить регулярно оновлювати пральні порошки. Але з недавніх пір виникло актуальне запитання: використовувати традиційні порошки або гелі для прання?

Справа в тому, що сучасні виробники розширили асортимент продукції, додавши рідкі миючі засоби, які постійно удосконалюються і впевнено завойовують споживчі симпатії. Хоча далеко не всі знають подробиці про властивості та можливості пральних гелів.

гелі для прання

Порошок для прання — За і Проти

Порошкоподібні речовини вважаються найбільш затребуваним миючим засобом, хоча на друге місце вже вийшли гелі для прання. Порошки являються досить універсальним препаратом, але з певними недоліками. Розглянемо негативні сторони порошків більш докладно:

  1. Сипуча консистенція. Дана особливість постійно спричиняє перевитрати засобу. Коли господиня відміряє порошок в машинку, то часто просипається більше речовини, ніж було потрібно, створюючи необхідність незапланованого прибирання.
  2. Небезпека для здоров’я. Сипучість препарату загрожує не тільки прибиранням, але і небезпекою для здоров’я. Дрібний порошковий пил проникає в дихальні шляхи і накопичується в легенях, а також подразнює слизову і шкіру. Алергіки взагалі не можуть прати порошком.
  3. Некомфортне зберігання. Пакувальна тара для порошкоподібних засобів досить велика. Пакети можуть займати багато простору, особливо коли мова йде про мішки. При зберіганні навколишнє середовище негативно впливає на засіб: порошок збивається в грудки через вологу, просипається, змінює консистенцію тощо.
  4. Сліди на одязі і в машинці. Деякі види порошкових засобів для прання мають властивість накопичуватися в барабані машинки і залишати розводи на речах. Господині в таких випадках перед процесом прання розчиняють речовину в воді.

Щоб бути об’єктивними варто відзначити головні переваги порошків: доступна ціна і ефективне очищення найскладніших забруднень (через наявність абразивних елементів).

Гелі для прання — в чому причина зростання популярності?

Так що ж краще вибрати для ефективного і безпечного прання? Розглянемо, що ж являють собою рідкі гелі для прання. Серед плюсів препарату слід відзначити:

  1. Просте і комфортне зберігання. В якості пакувальної тари для гелів використовують компактні ємності, які легко розмістити в будь-якому місці. Засіб міститься в герметичній упаковці і зберігає свій первісний вигляд в будь-якій обстановці (підвищена вологість в приміщенні, перепади температур і ін.).
  2. Нешкідливість для здоров’я. Рідка консистенція виключає можливість шкідливих викидів і має гіпоалергенні властивості, що прекрасно підходить для людей з алергічними реакціями.
  3. Зручна експлуатація. Гелі для прання можна точно дозувати і просто заправляти засобом машинку.
  4. Відсутність слідів на одязі і в машинці. Рідкі речовини швидко розчиняються у воді, не скупчуються в барабані і легко виполіскуються з речей. Після прання немає необхідності чистити одяг.
  5. Надзвичайно делікатний і дбайливий вплив на текстильні вироби будь-якого типу. Гелі не деформують тканину і не змінюють колір. Навіть після численних прань гелем, річ буде виглядати практично, як нова.

Подібні переваги можуть викликати у господинь бажання викинути порошки і застосовувати тільки рідкі миючі засоби. Однак не варто поспішати, оскільки гелі не зможуть впоратися із застарілими плямами. Розумні господарки завжди мають під рукою гелі для повсякденного прання і порошки для боротьби з особливими «випадками».

Де купувати якісні гелі для прання?

Рідкі миючі засоби рекомендується купувати у перевірених і надійних виробників. Відмінно зарекомендувала себе на ринку побутової хімії торгова марка TM Brilias. Український виробник Brilias постійно вдосконалює свою продукцію, розробляючи досконаліші формули і технології для створення ефективних миючих засобів. Компанія виробляє гелі для різних видів тканини і особливо піклується про випуск нешкідливих миючих засобів для прання дитячих речей: від 0 до 18 років. Засоби для прання торгової марки Brilias мають в своєму складі виключно натуральні компоненти і нешкідливі речовини.