Ми пам’ятаємо з дитинства як для вибілювання білизни наші бабусі користувалися «синькою». Тюбик з цією речовиною – а це був зазвичай порошок крохмалю, поєднаний с синьою мінеральною фарбою – був у кожному домогосподарстві. З розвитком побутової хімії масового попиту на заміну «синьці» прийшов великий радянський флакон вібілювача «Білизна». Проте, «Білизна» агресивно впливала на речі, тканина згодом псувалася, швидше зношувалася, прискорено жовтіла.

Але ці проблеми давно в минулому. Що ж сьогодні рятує одяг від посіріння, пожовтіння та втрати яскравих кольорів? Як ми пам’ятаємо з фізики, предмети здаються нам білими, якщо вони не поглинають видиму оком частину спектра. Однак з часом білі речі (як тканини, папір) під впливом хімічних та фізичних процесів (прання, тривала дія сонячних променів тощо) набувають властивостей слабо поглинати частину спектра. Саме тому білі тканини після прання набувають неприємного жовтуватого відтінку.

«Синька» допомагає позбутися жовтого кольору тому що фактично є ультрамариновим фарбником. Але не обов’язково фарбувати речі!

Трохи «вуличної магії»

Оптичні вибілючачі – це безбарвні сполуки, які рівномірним шаром розподіляються на поверхні тканини. Властивості їх молекул є такими, що вони поглинають частину світлової енергії та перетворюють невидиму оку – ультрафиолетову – частину спектра на промені холодного синього кольору. Тим самим, фактично не фарбуючи білі речі, ці сполуки оптично дають той самий ефект сяючого білого кольору. Жодного обману – прості закони природи!

Доречи, оптичні вибілювачі дають раду не тільки білим речам, але й кольоровим також. Своєю дією вони посилюють саме той колір, який має ваш одяг, тож рятують його від плину часу і вигоряння. Ви чули про такий ефект під назвами люмінесценція та флуоресценція. Барви з ефектом люмінофору широко використовуються для підсилення яскравості кольорів у багатьох сферах діяльності.

Якісний оптичний вібілювач відповідає певним вимогам:

  • він не вступає у реакцію з іншими компонентами мийного засобу;
  • має бути певною мірою стійким до дії світла, щоб зберігати свій ефект між праннями, але не занадто, щоб не накопичувати виразно синій колір на речах;
  • не повинен псувати корозією металеві частини пральної машини.

У чому ж небезпека?

Ефективність оптичного вібілювача досягається завдяки високій спорідненості речовини з текстильними волокнами. Ця властивість дозволяє йому рівномірно та глибоко розподілитися всередині тканини. Існує певний ризик накопичення цієї речовини у волокнах одягу, який контактує зі шкірою. У людей, що схильні до алергій або просто мають чутливу шкіру, це може спричинити свербіння та висипи. Тому, якщо ви маєте сумніви щодо реакції своєї шкіри – краще обирати засоби для прання, в яких немає вибілювачів. Ця ж порада стосується і дитячих мийних засобів. Ми радимо обрати гіпоалергенний дитячий гель для прання TM Brilias – він цілком натуральний і не містить небезпечних компонентів.